انواع اتصالات پیچی

معرفی و فروش انواع اتصالات پیچی

یکی از بزرگترین و مهم ترین دسته های موجود در صنعت کشور دسته محصولات اتصالات پیچی و یا انواع اتصالات پیچ و مهره ای می باشد که در واقع اغلب مواردی را که به هم متصل شده اند را پشتیبانی می نمایند که هر مدلش مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد.

دسته انواع اتصالات پیچ و مهره ای شامل نمونه مدل ها و محصولات بسیار گسترده ای می باشد که در صنایع مختلف صنعتی و غیر صنعتی در جهان مورد استفاده قرار میگیرد و شرکت ها و کارخانه های بزرگی وجود دارند که به تولید استاندارد اتصالات پیچی می پردازند.

کشور های آلمان، انگلیس، آمریکا، چین و ژاپن و تایوان از بزرگترین صادر کنندگان قطعات مختلف اتصالات پیچ و مهره ای و قطعات جانبی آن ها محصوب می شوند.

مجموعه صنایع پیچ و مهره آپادانا به صورت تخصصی فروش اتصالات پیچی و یا فروش اتصالات پیچ و مهره ای را در انواع مدل و شکل، انواع ابعاد و اندازه، انواع جنس و متریال، انواع رنگ و پوشش های گالوانیزه، انواع قیمت و کیفیت به سر تا سر کشور انجام می نماید.

انواع مدل اتصال های پیچ و مهره با توجه به کاربرد های مختلفی که دارند از اهمیت بالایی برخوردار می باشند و در رشته هایی مانند گروه های مختلف مهندسی و عمران و ساخت و ساز ها کاربردهای ویژه خود را دارند. همچنین بسیاری از صنعت کاران و تولید کنندگان نیز نیاز به شناخت این قطعات را دارند.

دسته اتصال های پیچ و مهره ای به انگلیسی به صورت های زیر نوشته می شود:

 1. (bolts fittings) با تلفظ بولت فیتینگز
 2. (screws fittings) با تلفظ اسکرو فیتینگز

در شکل زیر تصویر اتصالات پیچی (انواع اتصالات پیچی) را می توانید مشاهده نمایید.

خرید اتصالات پیچی | فروش اتصالات پیچ و مهره ای | انواع اتصالات پیچی
انواع اتصالات پیچی

عکس انواع اتصالات پیچی

مصرف مدل های مختلف اتصالات پیچ و رولپلاکی یا اتصالات پیچ و مهره ای در بازارهای مختلف کاری و فنی نیز مرسوم می باشد و در صنایع مختلف زیادی از جمله خودرویی، ساختمانی، الکتریکی، مخابراتی، نفت و گاز و دیگر موارد نیز افراد فراوانی از این نمونه مدل اتصال های پیچی استفاده می نمایند.

آشنایی با اتصالات پیچ و مهره ای یا شناخت انواع اتصالات پیچی به صورت کامل کاری بسیار زمان بر و تخصصی می باشد و نیاز به ابزار های مخصوص به خود را دارد که کارشناسان مجموعه با تخصص خود در این زمینه در کنار شما مشتریان عزیز می باشد.

از انواع نام های دیگری که برای این دسته بزرگ (انواع اتصالات پیچ و مهره ای) استفاده می شود بنا به مصرف ها و صنف های مختلف می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • اتصالات پیچ و پرچ
 • اتصالات پین و پرچ
 • اتصالات میخ و پرچ
 • اتصالات پیچ و رولپلاک
 • اتصالات مهار کننده
 • اتصالات دنده ای
 • اتصالات رزوه ای
 • اتصال های قفل شونده

همچنین برخی از نمونه اتصالات پیچ و مهره ای در طبقه اتصال های موقت، نیمه موقت و دائم نیز قرار می گیرند.

از لحاظ قیمت اتصالات پیچی بر اساس نوسانات قیمت ها و تنوع در مارک انواع اتصالات پیچی، بهترین روش استعلام قیمت می باشد، برای سفارش و خرید اتصال پیچ و مهره ابتدا مشخصات محصول مد نظر خود را که شامل شکل و مدل، ابعاد و اندازه مانند قطر و طول است و جنس و آلیاژ و تعداد درخواستی، در صورت نیاز مارک مد نظر را برای ما ارسال نموده تا بعد از استعلام کالا، موجودی و قیمت اتصالات پیچ و مهره ای مد نظرتان به شما اعلام شود.

انواع مدل اتصالات پیچی (اتصالات پیچ و مهره ای)

دسته بندی اتصالات پیچی شامل هشت مورد زیر میشود:

 • معرفی پیچ ها (شامل انواع دسته بندی پیچ ها)
 • معرفی مهره ها (شامل انواع دسته بندی مهره ها)
 • معرفی میخ ها (شامل انواع دسته بندی میخ ها)
 • معرفی پرچ ها (شامل انواع دسته بندی پرچ ها)
 • معرفی قلاب ها (شامل انواع دسته بندی قلاب ها)
 • معرفی اسپیسر ها (شامل انواع دسته بندی اسپیسر ها)
 • معرفی کرپی ها (شامل انواع دسته بندی کرپی ها)
 • معرفی مهارکش ها (شامل انواع دسته بندی مهارکش ها)

این هشت گروه اتصالات پیچ و مهره ای از گروه های اصلی فروش مجموعه محصوب می شود که با احتساب زیر مجموعه های آن شامل میلیون ها قطعه می شود که به صورت تخصصی آن ها را پشتیبانی می نماییم که از ویژگی های تخصصی شرکت می باشد.

جهت مشاهده دسته های مختلف از انواع مدل اتصال پیچ و مهره ای، در قسمت پایین صفحه می توانید با کلیک بر روی گروه مد نظر وارد بخش آن شده و انواع محصولات و مطالب و تصاویر اتصال های پیچ و مهره ای را مشاهده نمایید.

همچنین در صورت وجود هر گونه سوال و نظری در مورد اتصالات پیچ و مهره ای می توانید از بخش دیدگاه بیان نمایید تا در کمترین زمان پاسخ خود را توسط کارشناسان فروشگاه پیچ و مهره آپادانا دریافت نمایید.

انواع اندازه اتصالات پیچی

ابعاد و اندازه بخش مهمی در انتخاب و مصرف انواع اتصالات پیچی می باشد که نصبت به اصناف مختلف صنعتی و غیر صنعتی و حتی عمومی دارای استاندارد های مختلفی در آیین نامه اتصالات پیچ و مهره می باشد.

لیست ابعاد اتصالات پیچ و مهره ای نصبت به نمونه مدل های مختلف که معرفی نمودیم خاصیت های متفاوتی دارند به طور مثال در کرپی های یو شکل اندازه قطر میلگرد تراشکاری شده، فاصله سایز دهنه دو پایه آن ارتفاع گودی و برخا حتی طول قسمت رزوه کاری کرپی یو یا یو بولت در نظر گرفته می شود.

ولی در اندازه گیری میخ ساده نجاری ابعاد و اندازه مهم قطر بدنه میخ و طول کلی آن از زیر کلگی میخ را در نظر می گیرند.

با این اوصاف نمی توان توضیح کلی درباره سایز ها برای این دسته بزرگ ارائه نمود و برای هر یک از مدل های انواع اتصالات پیچی به صورت جداگانه و تخصصی اطلاعاتی را منتشر می نماییم که می توانید در دسته بندی های مربوطه در انتهای صفحه به آن ها دسترسی داشت باشید.

از استاندارد های اندازه انواع اتصالات پیچی می توان به نمونه های متریک و اینچی و وزنی اشاره نمود مانند میلی متر، سانتی متر، متر، اینچ، فوت، گرم، کیلوگرم و برخا تناژ که بستگی به مدل های مختلف متفاوت می باشد.

انواع جنس اتصالات پیچی

جنس اتصالهای پیچ و مهره ای یا اتصال های پیچ و رولپلاکی و موارد مشابه نصبت به شرایط مختلف مانند شرایط جوی، میزان فشار وارده، تحمل بار، زیبایی و نما، هم متریال بودن برای جوشکاری، سختی و استحکام، شکنندگی و موارد دیگری تعیین می شود.

از انواع مختلف جنس اتصالات پیچ و رولپلاکی و یا اتصالات پیچ و مهره ای و غیره می توان به موارد زیر اشاره نمود:

آهن ها و فولادهای کربنی مانند A36، A529، A572، ۱۰۲۰، ۱۰۴۵ و ۴۱۳۰، فولادهای آلیاژی مانند ۴۱۴۰، ۴۱۵۰، ۴۳۴۰، ۹۳۱۰ و ۵۲۱۰۰، فولادهای ضد زنگ مانند ۳۰۴، ۳۱۶، ۴۱۰ و ۴۲۰، که پر مصرف ترین آن ها فولاد ضد زنگ ۳۰۴، فولاد ضد زنگ ۳۱۶ می باشد و فولادهای ابزار مانند D2، H13 و M2 که بسیارند.

فولاد فنری، فولاد کم کربن، فولاد پر کربن، فولاد با کربن متوسط، فولاد نیکل، فولاد کروم، فولاد نیکل کروم، فولاد مولیبدن، فولاد واندیوم، فولاد سیلیکن منگنز و غیره مانند گرید های مختلف ۸.۸، ۱۰.۹، ۱۲.۹ که بیشتر در جنس پیچ مهره جات کاربرد دارند.

گرید های مختلف استنلس استیل مانند استنلس استیل ۳۰۳، استنلس استیل ۳۰۴، استنلس استیل ۳۰۵، استنلس استیل ۳۰۸، استنلس استیل ۳۰۹، استنلس استیل ۳۱۰، استنلس استیل ۳۱۶، استنلس استیل ۳۲۱.

نمونه جنسهای پلاستیکی و لاستیکی و گرانولی مانند پلی اتیلن، پلی آمید، تفلون نسوز، نیلون، پلی پروپیلن، گرید های مختلف HD، LD، LLD و دیگر نمونه های لاستیکی NBR لاستیک نیتریل. این نمونه جنس ها بیشتر در اتصالات پیچ و رولپلاکی و لوله و درپوش ها به چشم می خورد.

از دیگر جنس هایی که در دسته انواع اتصالات پیچی استفاده می شود عناصر آلیاژی: بور، کروم، مولیبدن، منگنز، نیکل، سیلیکون، تنگستن و وانادیم، آلومینیوم، کبالت، خشکه، مس، سرب، قلع، تیتانیوم و زیرکونیوم، برنج، تیتانیوم و غیره می باشند.

این موارد نشان دهنده گستردگی متریال هایی که در انواع اتصالات پیچی به کار می رود است که با ورود به هر دسته اتصالات پیچ و مهره ای می توانید نصبت به آن ها اطلاعات کسب نموده و خرید بهتری را نصبت به سفارش و نیاز داشته باشید.

انواع قیمت اتصالات پیچی

قیمت انواع اتصالات پیچی یا اتصالات پیچ و رولپلاکی نصبت به شرایط مختلفی برآورد و تعیین می شود.

از جمله:

۰۱ | شکل و مدل انواع اتصالات پیچی

۰۲ | سایز و اندازه انواع اتصالات پیچی

۰۳ | جنس و آلیاژ انواع اتصالات پیچی

۰۴ | کلاس و گرید انواع اتصالات پیچی

۰۵ | روکش گالوانیزاسیون و رنگ انواع اتصالات پیچی

۰۶ | برند و مارک انواع اتصالات پیچی

۰۷ | کیفیت ساخت و تولید انواع اتصالات پیچی

۰۸ | تعداد خرید انواع اتصالات پیچی (خرید عمده یا خرید خورد)

و بسیاری از موارد دیگر که نصبت به مدل های اتصالات پیچ و مهره ای یا اتصالات پیچ و رولپلاکی متفاوت می باشد از جمله وارداتی بودن یا تولید داخلی، خاص و کم یاب بودن یا مصرفی بودن، موقعیت فروش مثل تهران یا شهرستان که همه این ها تاثیرات خود را مستقیم و غیر مستقیم بر روی قیمت ها می گذارند.

شرکت صنعتی ما با سابقه بیست سال حضور در این رشته سعی نموده بهترین قیمت ها و کیفیت ها را به مشتریان خود ارائه دهد.

برای دسترسی به دسته های اصلی اتصالات پیچ و مهره ای با کلیک بر روی نوشته پاین تصاویر وارد آن دسته بندی شوید. همچنین از بخش نوار منو قسمت دسته ملزومات می توانید به لوازم جانبی آن ها نیز دسترسی داشته باشید.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب (اتصالات پیچ و رولپلاکی) به اشتراک گذاشته و هر گونه سوالی داشتید در بخش نظرات ارائه دهید.

خرید انواع اتصالات پیچی

خرید انواع پیچ

خرید پیچ

فروش انواع مدل پیچ ها

خرید انواع مهره

خرید مهره

فروش انواع مدل مهره ها

خرید انواع میخ

خرید میخ

فروش انواع مدل میخ ها

خرید انواع پرچ

خرید پرچ

فروش انواع مدل پرچ ها

خرید انواع قلاب

خرید قلاب

فروش انواع مدل قلاب ها

خرید انواع اسپیسر

خرید اسپیسر

فروش انواع مدل اسپیسر ها

خرید انواع کرپی

خرید کرپی

فروش انواع مدل کرپی ها

خرید انواع مهارکش

خرید مهارکش

فروش انواع مدل مهارکش ها

2 دیدگاه دربارهٔ «انواع اتصالات پیچی»

 1. منصور معدنچی

  دستتون درد نکنه لازم دونستم تشکر کنم بابت وقتی که گذاشتین
  واقعا مطلب کاملی بود توضیحات عالی و کامل از قطعات پیچ و مهره ای مختلف که فکر میکنم مادر صنعت به حساب میاد و تو اغلب شغل ها استفاده میشه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

پیمایش به بالا