انواع اتصالات غیر پیچی

معرفی انواع اتصالات غیر پیچی

کاربرد اتصالات بدون پیچ یا کاربرد اتصالات با پیچ بسیار گسترده می باشد که در این صفحه به یکی از انواع دسته بندی اتصالات پرداخته شده است.

این دسته از اتصالات را دسته اتصالات غیر پیچی (اتصال بدون پیچ و مهره یا اتصال بدون پیچ و رولپلاک) می نامند و در صنایع مختلف صنعتی و غیر صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

لازم به ذکر است اکثر موارد مانند دستگاه ها و ابزارآلات و غیره که در صنایع مختلف مشاهده می نماییم به نحوی توسط یک اتصال به یک دیگر وصل شده اند که نصبت به کاربرد و شرایط مختلف برای متصل شدن قطعاتشان به یک دیگر از نمونه مدل های مختلف اتصالات استفاده می شود.

اتصالات غیر پیچی یا اتصالات بدون پیچ و مهره / اتصالات بدون پیچ و رولپلاک، یک دسته از اتصالات می باشند که می توانند به چند صورت مختلف ارائه شوند.

این مدل طبقه بندی اتصالات در زبان لاتین به انگلیسی (Connections without bolts and nuts) نوشته می شود.

لازم به ذکر است در بعضی از اصناف برخا از انواع اتصالات غیر پیچی، با نام های اتصالات زنجیر بکسل و اتصالات سیم بکسل نیز استفاده می نمایند.

در ادامه تصویر انواع اتصالات غیر پیچی نشان داده شده است (برخی از آن ها) که می توانید مشاهده نمایید.

خرید اتصالات غیر پیچی | فروش اتصالات بدون پیچ و مهره | انواع اتصالات غیر پیچی
انواع اتصالات غیر پیچی

عکس اتصالات بدون پیچ و مهره

در برخی افراد یک تصور اشتباه رایج وجود دارد که اتصال جوشکاری قوی تر از اتصال با پیچ و مهره است، اما این بیان به طور ساده درست نیست. اتصال های پیچ و مهره ای به اندازه جوشکاری قوی می باشند و در برخی شرایط می توانند قوی تر نیز باشند. قدرت اتصالات بکسلی یا غیر پیچی و جوشی برخا پایین تر و برخا بالاتر از دسته مقابل می تواند باشد.

مهمترین طبقه بندی انواع اتصالات غیر پیچی در مجموعه پیچی آپادانا برای خرید و فروش و توزیع: انواع نمونه زنجیر صنعتی و انواع نمونه سیم بکسل صنعتی، انواع نمونه طناب صنعتی و همچنین انواع نمونه کارابین ها و انواع نمونه شگل های قلاب شکل می باشد.

صنایع اتصالات بدون پیچ و مهره

از موارد مصرفی انواع اتصالات غیر پیچی می توان به صنایع زیر اشاره نمود:

صنعت نفت و گاز، صنعت پتروشیمی و پالایشگاهی، صنعت فولاد، صنعت هوایی، صنعت کشتیرانی و دریایی، صنعت ریلی، صنعت راه سازی، صنعت خودرو سازی، صنعت ماشین سازی (دستگاه)، صنعت موتور سازی، صنعت برق، صنعت مخابرات، صنعت نظامی و دفاعی، صنعت تولید قطعات و بسیاری از موارد دیگر. همچنین در مواردی همچون:

صنعت شهر سازی، صنعت سد سازی، صنعت ساختمانی، صنعت پل سازی، صنعت لوله و اتصالات، صنعت ابزارآلات، صنعت آب و فاضلاب، صنعت سیمان و سنگ، صنعت کاشی و سرامیک، صنعت پلاستیک و لاستیک، صنعت پزشکی و داروسازی، صنعت نیروگاهی و اتمی، صنعت جرثقیل و باربری، صنعت حمل بار و لیفتراکی و غیره.

انواع مدل اتصالات غیر پیچی

سه دسته از انواع مدل اتصالات غیر پیچی شامل دسته بندی زیر می شود:

۰۱ | اتصالات موقت مانند زنجیر بکسل و سیم بکسل یا طناب بکسل می باشند.

۰۲ | اتصالات نیمه موقت مانند لحیم کاری و برخی چسب کاری ها و اتصال لوله ها می باشند.

۰۳ | اتصالات دائمی مانند جوشکاری توسط الکترود های مختلف صنعتی و غیر صنعتی می باشند.

در این دسته اتصالات غیر پیچی برخی از موارد موجود در اتصالات پیچی و قطعات جانبی آن ها نیز قرار می گیرند از جمله:

قلاب های بدون پیچ، بست های بدون پیچ، قلاب های آویز، بست های آویز، برخی از انواع شگل ها و انواع کارابین های مختلف و دیگر موارد که آن ها را در دسته اتصالات پیچی و یا ملزومات اتصالات پیچی قرار داده ایم که می توانید آن ها را در آن دسته ها جستجو و بررسی نمایید.

به علت تشابه و کاربرد برخی از محصولات نصبت به دسته بندی ها می توانند هم زمان در دو دسته مختلف نیز قرار بگیرند.

اتصالهای بدون پیچ و مهره ها مصرف کمتری نصبت به اتصال های با پیچ و مهره یا اتصال های با پیچ و رولپلاک دارند، جهت مقایسه اتصالات بدون پیچ با اتصالات با پیچ می توانید به بخش مربوطه از پیوند زیر مراجعه نمایید.

انواع اتصالات پیچی

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه طبقه بندی اتصالات بدون پیچ و دیگر اتصال های صنعتی مختلف می توانید به دیگر مقالات وب سایت مراجعه نمایید و یا کلمه مد نظر خود را در نوار جستجو بیابید.

انواع اندازه اتصالات غیر پیچی

اندازه انواع اتصالات غیر پیچی بحث گسترده ای می باشد که نمی توان برای این دسته بزرگ به صورت یکجا توضیحات مربوطه مناسب و استاندارد ارائه نمود و برای اطلاع از سایز و اندازه نصبت به هر دسته بندی و مدل اتصالات غیر پیچی یک روش اندازه گیری موجود می باشد.

می توان از روش های کلی برای اندازه گیری انواع اتصالات غیر پیچی به استاندارد متریک (میلیمتر)، استاندارد اینچی و استاندارد وزنی (کیلویی) اشاره نمود.

انواع جنس اتصالات غیر پیچی

آلیاژ یا جنس انواع اتصالات غیر پیچی می تواند فلزی و یا پلاستیکی و یا دیگر موارد باشد که ما در این جا به جنس پر مصرف ترین نمونه ها مانند دسته انواع زنجیر و دسته انواع سیم بکسل می پردازیم.

از نمونه های پر مصرف آلیاژ انواع اتصالات غیر پیچی فلزی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

انواع فلز فولاد، انواع فلز استیل / استنلس استیل، انواع فلز آهنی، انواع فلز مسی، انواع فلز برنجی، انواع فلز آلومینیومی، انواع فلز چدن و خشکه، انواع فلز تیتانیوم.

از نمونه های پر مصرف جنس های انواع اتصالات غیر پیچی پلاستیک می توان به موارد زیر اشاره نمود.

ترکیبی پلاستیکی و لاستیکی با فلز های مختلف، پلی آمید، پلی اتیلن، نیلون، تفلون نسوز.

انواع قیمت اتصالات غیر پیچی

در مورد قیمت اتصالات غیر پیچ و مهره ای نیز می توان به لیست قیمت های مختلفی که نصبت به مدلها، اندازه ها، جنس و متریال ها، کیفیت ساخت و تولیدشان، برند و مارک شرکت سازنده، ایرانی و خارجی بودنشان و بسیاری از موارد مربوطه که موجود است اشاره نمود.

جهت بررسی و خرید اتصالات غیر پیچی در نمونه مدل های مختلف می توانید از دسته های زیر وارد شده و پس از بررسی های لازم استعلام قیمت و موجودی گرفته و سفارش خود را توسط کارشناسان فروش ثبت و به سرعت تحویل بگیرید.

صنایع پیچی آپادانا فروش اتصالات غیر پیچی را در نمونه مدل ها، اندازه ها، جنس ها، کیفیت ها و قیمت های مختلف پشتیبانی می نماید. پایینترین قیمت انواع اتصالات غیر پیچی (اتصال بدون پیچ و مهره ها) را از ما استعلام بگیرید.

با کلیک بر روی نوشته زیر تصویر انواع اتصالات غیر پیچی (نام زیر عکس مربوطه) در ادامه وارد بخش مخصوص به آن می شوید و می توانید نمونه مدل های مختلف از انواع اتصالات غیر پیچی را مشاهده و کسب اطلاعات نمایید.

خرید انواع اتصالات غیر پیچی

خرید انواع زنجیر

خرید زنجیر

فروش انواع مدل زنجیر ها

خرید انواع سیم بکسل

خرید سیم بکسل

فروش انواع مدل سیم بکسل ها

خرید انواع قطعات صنعتی

خرید قطعات صنعتی

فروش انواع مدل قطعات صنعتی

2 دیدگاه دربارهٔ «انواع اتصالات غیر پیچی»

 1. عرض ادب و تشکر
  لطفا کاتالوگ اتصالات پیچی و کاتالوگ اتصالات غیر پیچی رو در سایت قرار بدین تا دانلودش کنیم
  ممنون

  1. سلام
   با تشکر از صبر شما ما در تلاش هستیم تا به درخواست های شما سریعا پاسخ دهیم.
   وب سایت صنایع پیچ و مهره آپادانا تازه راه اندازی شده و با توجه به زمان بر بودن تنظیمات موارد فنی و جمع آوری اطلاعات نیاز به فرصت می باشد.
   شما می توانید از بخش ارتباط با ما عضو شبکه های اجتماعی ما شوید و از آخرین اخبار و انتشارات مطلع شوید تا به محض انتشار کاتولوگ پیچ و مهره و دیگر موارد لینک دانلود آن ها را دریافت نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + یازده =

پیمایش به بالا