پیچ چوب ۲ سو + پیچ چوب ۴ سو

این صفحه بهترین راهنمای خرید پیچ چوب ۲سو ایرانی و خارجی است، جهت خرید پیچ چوب ۴سو چینی، ایرانی، تایوانی و غیره با مطالعه این صفحه می توانید بهترین کیفیت پیچ های چوب ایرانی و خارجی را با پایین ترین قیمت پیچهای چوب ۲سو ۴سو را تهیه و مصرف نمایید.

در این برگه به تمام مشخصات مهم جهت خرید ایده آل و استاندارد اشاره شده است تا مصرف کنندگان و مشتریان با آگاهی خرید انجام دهند و به تمام سوالات شما در مورد پیچ و مهره های چوب و پیچ و رولپلاک ها پاسخ داده میشود.

پیچ خودکار چوب چیست؟ به انگلیسی wood screw نوشته میشود و در تعریف پیچ های چوب میتوان گفت، دسته ای از اتصالات پیچی می باشند از زیر دسته انواع پیچها که ظاهر آن به صورت استوانه رزوه شده دارای نوک تیز و سری پیچگوشتی خور دوسو / چهارسو یا آچاری و دیگر شکل ها است.

آن ها به صورت تکی و یا با مهره مخصوص و رولپلاک در چوب، سنگ، ام دی اف، پلاستیک، فلز و دیگر موارد میتوانند مورد استفاده قرار گیرند.

مشخصه های مهم که در این صفحه منتشر شده است شامل:

 • انواع مدل پیچ مخصوص چوب در شکل های مختلف
 • انواع سایز پیچ مخصوص چوب بلند و کوتاه | ضخیم و نازک
 • انواع جنس پیچ مخصوص چوب فلزی
 • انواع رنگ پیچ مخصوص چوب آبکاری شده
 • انواع مارک پیچ مخصوص چوب ایرانی / خارجی
 • مشخصات فنی و ظاهری پیچ نوک تیز چوب
 • نحوه تولید و توزیع پیچ های چوب تولیدی
 • نحوه خرید و فروش پیچ مخصوص چوب با قیمت
 • لیست قیمت پیچ مخصوص چوب گالوانیزه / بدون گالوانیزه
 • بررسی کیفیت مارک های پیچ رزوه چوب داخلی / خارجی

تصویر پیچ رزوه چوب رولد (پیچ دنده ریز چوب) و عکس پیچ رزوه چوب کات (پیچ دنده درشت چوب) را در ادامه می توانید در رنگ طلایی روشن، طلایی مات، نقره ای مات مشاهده نمایید.

کلگی پیچ ها به صورت پیچ تخت چوب و پیچ عدسی چوب و آچار خور پیچگوشتی در شکل پیچ ۲ سویی چوب و همچنین پیچ ۴ سویی چوب را نمایش میدهد که در ادامه با مدل های مختلف آشنا خواهید شد.

خرید پیچ چوب دوسو، فروش پیچ چوب چهارسو، انواع پیچ چوب 2سو، پخش پیچ چوب 4سو، قیمت پیچ چوب 2 سو، عکس پیچ چوب 4 سو
تصویر پیچ چوب ۲ سو | تصویر پیچ چوب ۴ سو

در مورد مدل و شکل این گروه از اتصالات میتوان بر اساس قسمت سر پیچ، بدنه پیچ (قسمت دنده کاری شده)، نوک پیچ آن ها را شناسایی نمود که از قسمت های اصلی پیچ خودرو چوب محصوب میشوند.

مدل های پیچ خودکار DIN 97 یا پیچ های رزوه چوب سرتخت و سر گرد و غیره به صورت استوانه ای مخروطی شکل و رزوه شده میباشند که جهت فرو رفتن و ثابت ماندن در وسیله نیازی به مهره نخواهند داشت.

از مدل کلگی یا گل پیچ چوب پیچ گوشتی خور میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 • پیچ پیچگوشتی خور سر تخت / کونیک
 • پیچ پیچگوشتی خور سر عدسی / گنبدی
 • پیچ پیچگوشتی خور سر استوانه / گرد
 • پیچ پیچگوشتی خور سر قارچی / چتری

بر اساس کلگی نمونه پیچ پیچگوشتی خور چوب سه ویژگی نیز تاثیر گذار است و شامل:

 • پیچ پیچگوشتی خور دو سو
 • پیچ پیچگوشتی خور چهار سو
 • پیچ پیچگوشتی خور دو سو چهار سو تلفیقی

لازم به ذکر است برخی نمونه های پیچ ستاره ای چوب، پیچ آچار مربعی چوب، پیچ آچار آلنی چوب، پیچ آچار سه گوش چوب و پیچ بکسی چوب یا همان پیچ شش ضلعی چوب (پیچ تلگرافی) و دیگر مدل های خاص نیز وجود دارند که مربوط به این صفحه نمی شود.

در این مقاله فقط به نمونه های پیچ دوسو چوب و پیچ چهارسو چوب پرداخته شده است و برای کسب اطلاعات از دیگر مدل ها می توانید از قسمت معرفی محصولات در وب سایت استفاده نمایید و جهت خرید نیز با دفتر فروش تماس بگیرید.

در مورد بدنه رزوه کاری شده اغلب دنده های درشت و عمق دار دارند تا به صورت استاندارد در چوب و سنگ و گچ و سیمان و موارد مشابه نصب شود. و بسته به محل مصرف نمونه های دنده ریز تر نیز می تواند وجود داشته باشد.

همچنین بدنه رزوه کاری شده می تواند به صورت تراش کامل باشد یا نصفه تراش داده شود و عموما به آن ها پیچ نیم رزوه چوبی و یا پیچ تما رزوه چوبی می گویند. از نامهای دیگری مانند پیچ نیم دنده چوب و پیچ تمام دنده چوب نیز برای این مدل ها استفاده می شود.

در مورد نوک پیچ های پیچ گوشتی خور چوب نیز می توان گفت اغلب نوک تیز می باشند تا به صورت خودکار با فشار وارد محل مورد نظر شوند و برخا نمونه های خاص پیچ بی زد و پیچ قفل شونده نوک تیز نیز مصرف می شوند و دارای چاک روی رزوه های خود هستند.

ماهیت کلی انواع مدل پیچ مخصوص چوب به این صورت است که با تلفیق در یک دیگر می تواند نمونه مدل های مختلفی تولید و مصرف شوند. در معرفی برخی از نمونه مدل ها میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

پیچ ۲ سو پیچگوشتی خور چوب، پیچ ۴ سو پیچگوشتی خور چوب، پیچ سر تخت چوب، پیچ سر عدسی چوب، پیچ کونیک چوب، پیچ نصب چوب یا پیچ ضخیم چوب، پیچ مخصوص چوب رولپلاکی، پیچ قراصی چوب یا ۱۴۴ عددی و دیگر شکل ها که در ادامه صفحه با آن ها آشنا می شوید.

در تصویر پیچ چوب رنگی زیر برخی مدل ها با روکش های مختلف رنگی نمایش داده شده است.

اندازه پیچ های چوب چهار سو یا ابعاد پیچ های چوب دو سو از موارد مهمی است که باید به آن توجه داشت. نصبت به موارد مختلفی مثل میزان باری که تحمل خواهد نمود، محل نصب، اندازه مته و دریل کاری و دیگر شرایط می توان ابعاد و اندازه مصرفی خود را انتخاب و خرید نمود.

داشتن اطلاعات از یک سری نکات کلی میتواند کمک مناسبی جهت انتخاب استاندارد و صحیح برای نصب و اتصال قوی باشد.

ابعاد و اندازه پیچهای مخصوص چوب دو سو و چهار سو در طول هایی مانند ۱۰۰mm، ۹۰mm، ۸۰mm، ۷۰mm، ۶۰mm، ۵۰mm، ۴۰mm، ۳۰mm و قطر‌هایی مانند ۷mm، ۶mm، ۵mm، ۴mm، ۳mm، بیشترین مصرف را دارند. ولی در دیگر سایز ها (قطر،ضخامت) (طول،ارتفاع) نیز بنا به مصرف، می توانند تولید شوند.

از مهم ترین قسمت ها جهت اندازه گیری پیچ دنده چوبی باید به دو قسمت توجه داشت که اولی قسمت قطر بدنه پیچ دنده چوبی و دومی طول کلی یا ارتفاع سر تا سری آن است، قسمت سومی هم وجود دارد که برخا میتواند مهم باشد و آن قطر گل یا قطر کلگی پیچ دنده چوبی دو سو یا چهار سو است.

اندازه پیچ چوب بلند و بزرگ مصرف کمتری نصبت به نمونه های اندازه پیچ چوب کوتاه و کوچک تر دارد و همچنین پیچ های چوب ضخیم طرفداران بیشتری نصبت به نمونه هایی با بدنه نازک تر دارند با این حال که قیمت بالاتری نیز دارا میباشند.

به نمونه سایز پیچ رزوه چوب ضخیم به عنوان مدل پیچ چوب سنگین وزن نیز میتوان اشاره نمود. به طور مثال وزن نمونه پیچ ضخیم چوب بیشتر از پیچ نازک چوب بوده و نشان از کیفیت تولید بهتر است که به دنبالش مقاومت و مصرف استانداردتری نیز دارد.

انواع مدل پیچ چوب قراصی بسته پلاستیکی، بسته بندی عددی نایلونی و کارتنی، و باز فله ای عددی در کارتن یا گونی وجود دارد.

پیچ دو سو چوب ضخیم و یا پیچ چهار سو چوب ضخیم اغلب نصبت به سایز بندی دارای بسته بندی هایی با تعداد خاص هستند که به آن قراص می گویند و هر قراص شامل ۱۴۴ عدد پیچ دنده چوبی است و از این رو به آن ها پیچ قراصی چوب نیز میگویند.

در واقع قراص یک واحد اندازه برای تعداد این مدل پیچ های مخصوص چوب محصوب میشود و هر چند قراص شامل یک وکیوم میشود که یک پک کامل از آن سایز را شامل میشود، و نصبت به مارک و برند هر شرکتی دارای تعداد قراص مختلف در هر وکیوم می باشند. مثلا:

پیچ دوسو چوب ۳ سانت که شامل ۷۲ قراص در هر وکیوم است یا پیچ چهارسو چوب ۴ سانت که شامل ۳۶ قراص است و پیچ چاهارسو چوب ۷ سانت که شامل ۲۴ قراص است.

پیچ رزوه چوب ۱ سانتی ریز (screw wood 1cm) و پیچ رزوه چوب ۲ سانتی ریز (screw wood 2cm) قراصی شمارش نمیشوند و تعداد آن ها بسته ای و عددی محصوب میشود مثلا بسته های ۱۰۰۰ عددی و یا بیشتر میباشد.

اطلاعاتی دیگر در مورد استاندارد پیچ DIN 7997 و پیچ DIN 97 و اندازه های آن در مقاله ای دیگر در وب سایت ارائه نموده ایم که با استفاده از دسته بندی محصولات در نوار منو می توانید آن مطالب را یافته و کسب اطلاعات بیشتری نمایید.

پیچ رزوه چوب، پیچ دنده چوب، پیچ نوک تیز چوب، پیچ خودکار چوب، پیچ رولپلاکی چوب، انواع پیچ چوب ایرانی، پیچ مخصوص چوب خارجی
انواع پیچ های مخصوص چوب

در ادامه جدول اندازه های پیچ چوب استاندارد را مشاهده می نمایید. این لیست بابت معرفی نمونه هایی میباشد که پر مصرف تر میباشند، جدول سایز پیچ های چوب، برای نمونه های رولپلاک خور است.

لیست زیر جدول تبدیل سایز اینچی به میلیمتر پیچ چوب رولپلاک خور ۲ سو و ۴ سو را نمایش میدهد. برای تبدیل سایز ها و استفاده از آنها می توانید از جدول پیچ های مخصوص چوب زیر استفاده نمایید.

ردیف اول سایز فنی پیچ دو سو چوب یا سایز فنی پیچ چهار سو چوب را نمایش میدهد که به اینچ (inch) است و ردیف دوم اندازه های میلیمتری یا سانتیمتری (mm)، (cm) انواع پیچ ۲ سو چوب و پیچ ۴ سو چوب را نمایش میدهد.

جدول سایز های مصرفی که بیشتر با رولپلاک استفاده میشوند.

جنس پیچ های چوبی فلزی اغلب از آهن، فولاد ضد زنگ و فولاد خشکه و جنس استنلس استیل نگیر و کم گیر در گرید های مختلف ۳۰۴ و ۳۱۶ و بالاتر، متریال های برنجی (پیچهای چوب برنجی) تولید و به مصرف میرسند.

پیچ های مخصوص چوب، دیواری و زمینی و سقفی نصبت به پروژه‌ های ساخت و ساز و همچنین محل نصب و دیگر موارد آلیاژشان مشخص و تهیه و استفاده میشود.

به طور مثال در محل هایی که رطوبت دارد یا شرجی میباشد و یا در مجاورت مایعات قرار دارد از پیچ های چوب گالوانیزه یا روکش شده استفاده میکنند و برای مواردی که میخواهند پیچ مخصوص چوب ضد زنگ باشد و کاملا مقاومت در برابر مایعات داشته باشد از پیچ چوب استیل ۳۱۶ (A4) و پیچ مخصوص چوب استیل ۳۰۴ (A2) استفاده میشود.

از نمونه متریال های پیچ رزوه چوب پر مصرف به ترتیب میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. جنس پیچ های پیچ چوب آهنی سختکاری شده
 2. جنس پیچ های چوب فولادی / خشکه
 3. جنس پیچ های چوب استیل ۳۰۴ و ۳۱۶
 4. جنس پیچ های چوب برنجی / برنزی

نمونه جنس های آلومینیومی، مسی، پلاستیکی، تیتانیوم به ندرت مورد استفاده قرار میگیرند این جنسها برای این مدل اسکرو چوب جزو جنس های خاص و تولیدی به حساب می آیند.

رنگ پیچ رزوه چوب ۲سو / ۴سو در تنوع رنگی مختلفی می تواند روکش و تولید شود. رنگ اصلی پیچ دنده چوب به رنگ خود فلزی می باشد که از آن تولید شده است ولی پوشش و روکشی می توان روی آن قرار داد تا هم رنگ بهتری بگیرد و هم از خوردگی خود فلز نیز جلوگیری شود و طول عمرش افزایش یابد.

 عمل روکش کردن پیچ رزوه چوب را فرایند گالوانیزاسیون یا آبکاری می گویند و انواع مدل پیچ رزوه چوب گالوانیزه وجود دارد مانند گالوانیزه گرم / آبکاری گرم و یا گالوانیزه سرد / آبکاری سرد که هر یک خاصیت ها و روش های تولیدی مخصوص به خود را دارد.

از نمونه روکش های پیچ های چوب گالوانیزه میتوان به نمونه آبکاری های زینک، آبکاری روی، آبکاری برنزی، آبکاری مس، آبکاری کروم، آبکاری نیکل، و روکش تفلون و غیره اشاره نمود. از پر مصرف ترین رنگ های پیچ رزوه چوب ۴سو / ۲سو به موارد زیر میتوان اشاره نمود.

انواع پیچ چوب طلایی رنگ یا پیچ رزوه چوب زرد رنگ، انواع پیچ چوب سفید رنگ یا نقره ای (سیلور)، نمونه پیچ دنده چوبی خود رنگ که از رنگ های پر مصرف می باشند که در صنایع مختلفی می توان آن ها را دید.

انواع رنگ و روکش پیچ های رزوه چوب فلزی گالوانیزه به شرح زیر است:

 • رنگ پیچ رزوه چوب طلایی
 • رنگ پیچ رزوه چوب زرد
 • رنگ پیچ رزوه چوب نقره ای
 • رنگ پیچ رزوه چوب سفید
 • رنگ پیچ رزوه چوب خود رنگ
 • رنگ پیچ رزوه چوب سیاه
 • رنگ پیچ رزوه چوب مشکی
 • رنگ پیچ رزوه چوب براق سیلور
 • رنگ پیچ رزوه چوب مات سیلور
 • رنگ پیچ رزوه چوب تفلون

نمونه های روکش اسکرو چوب تفلون می توانند در رنگ های قرمز، آبی، سبز، بنفش، قهوه ای، زرد و سفید و دیگر رنگ های خاص تولید شوند.

انواع پیچ چوب رنگی، پیچ چوب زرد، پیچ چوب طلایی، پیچ چوب سیاه، پیچ چوب مشکی، پیچ چوب سفید، تصویر پیچ چوب گالوانیزه، پیچ چوب نقره ای
انواع پیچ های چوب رنگی

برند یا انواع مارک پیچ های رزوه چوب دارای تنوع بالایی است. نمونه مارک های ایرانی و خارجی زیادی در بازار خرید و فروش پیچ و مهره های چوب دیده میشود. برخی از پیچهای چوبی مارک های پر مصرف تری بوده و برخی کم مصرف تر و ناشناخته اند.

اغلب مارک های معروف ایرانی مصرف بیشتری از نمونه های خارجی مثل چینی و تایوانی دارند، مارک های سنگین وزن و سبک وزن و ارزان قیمت ایرانی تنوع بالایی دارد و از این رو رقابت شدیدی روی کیفیت و قیمت در این دسته از محصولات وجود دارد و برند های ضعیف جای خود را به مارک های خوب داده و از بازار حذف میشوند.

پس در انتخاب مارک باید دقت داشت تا بهترین مارک پیچ چوب چهار سو و یا دو سو را نصبت به کیفیت و قیمت انتخاب نمود و از آنجایی که تنوع در این مورد بالاست این موضوع نیاز به تخصص دارد و باید به محل پخش و فروشنده منصف مراجعه نمود تا با راهنمایی بهترین را انتخاب نمود.

مجموعه صنایع پیچ و مهره آپادانا با سابقه نزدیک به ۲۰ سال حضور در این زمینه و آنالیز قیمت ها و کیفیت های برند های مختلف ایرانی و خارجی و تهیه به صورت عمده و توزیع عمده و خورده فروشی میتواند بهترین کمک را به مصرف کنندگان کند تا انتخابی ایده آل داشته باشند.

شرکت آپادانا با دارای بخش کنترل کیفیت و کنترل قیمت پیچ رزوه چوب در برند های مختلف آن ها را بررسی و بهترین ها را برای فروش و پخش به دست مشتریان خود ارائه میدهد.

کارشناسان مجموعه با شناخت بازار و تولید کنندگان و برسی نمونه های قلابی و فیک، برند های اصل و مناسب را توزیع می نماید تا خریدار دچار مشکلات بعد از خرید نشده و به هنگام نصب نصاب ها از تخریب، شکستگی و از بین رفتن و تبدیل به ضایعات جلوگیری نماید.

❌⛔❌

مثلا قسمت پیچگوشتی خور اگر ضعیف باشد در هنگام بستن هرز شده و دیگر نمیتوان پیچ را باز و یا بسته نمود، و یا اگر رزوه ها استاندارد نباشد باعث تخریب محل نصب یا لق زدن و بیرون افتادن از قسمت سوراخکاری مته میشود یا آبکاری ضعیف که باعث خوردگی زودرس و زنگ زدگی میشود و مشکلات مختلف دیگر که نیاز به تخصص در این زمینه دارد.

⭐✅⭐

کارشنان مجموعه تمام این موارد را در برندهای مختلف قبل از فروش چک میکنند و سپس از انبار مرکزی شرکت به تمام نقاط توزیع مینمایند، پس با خیالی آسوده می توانید انواع مارک پیچ های چوب را با بهترین قیمت و کیفیت از ما خرید نمایید.

لیست قیمت پیچ چوب ۴سو و لیست قیمت پیچ چوب ۲سو نمونه های ایرانی و خارجی فراوانی وجود دارد که هر کدام نصبت به مواردی قیمت گذاری و لیست شده اند.

لیست ارزان ترین قیمت ها، لیست قیمت با کیفیت ها و لیست قیمت نمونه های ایرانی و خارجی و لیست قیمت نمونه پیچ های رزوه چوب دو سو و چهار سو نصبت به مارک، برند ها تفاوت قیمتی دارند و بعضا اختلاف قیمت ها نزدیک به یک دیگر و بعضا اختلاف قیمت چشمگیری دارند.

از انواع لیست قیمت پیچ های چوب می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • لیست قیمت پیچ خودکار چوب طلایی
 • لیست قیمت پیچ خودکار چوب سفید
 • لیست قیمت پیچ خودکار چوب سیاه
 • لیست قیمت پیچ خودکار چوب چینی
 • لیست قیمت پیچ خودکار چوب ایرانی
 • لیست قیمت پیچ خودکار چوب دو سو
 • لیست قیمت پیچ خودکار چوب چهار سو
 • لیست قیمت پیچ خودکار چوب با کیفیت ضخیم
 • لیست قیمت پیچ خودکار چوب ارزان قیمت نازک
 • لیست قیمت پیچ خودکار چوب با رولپلاک

فروش انواع پیچ های چوب ایرانی و خارجی با بهترین قیمت ها و کیفیت ها + رولپلاک های پیچ ویژه چوب به صورت فروش عمده و فروش خورده در صنایع پیچ و مهره آپادانا انجام می پذیرد. 

 • بهترین قیمت پیچ های چوب طلایی
 • بهترین قیمت پیچ های چوب نقره ای
 • بهترین قیمت پیچ های چوب مشکی
 • بهترین قیمت پیچ های چوب خود رنگ
 • بهترین قیمت پیچ های چوب ایرانی
 • بهترین قیمت پیچ های چوب چینی
 • بهترین قیمت پیچ های چوب تایوانی

در مدل های دوسو و چهارسو و دوسو چهارسو و مدل های خاص با تنوع قیمتی و کیفیتی ارائه میشود و در کمترین زمان به تمام نقاط تهران و استان ها و شهرستان ها ارسال میشود.

سابقه فعالیت و حضور در تولید، واردات، عاملیت پخش و نمایندگی و صادرات در حدود مدت زمان ۲۰ سال و همکاری با شرکت های معتبر مختلف و مصرف کنندگان و مشتریان عزیزمان باعث شده است در این زمینه به یکی از بهترین مرکز فروش پیچ های چوبی و رولپلاک در ایران تبدیل شویم.

فروش اینترنتی پیچ مخصوص چوب و یا فروش آنلاین پیچ های چوب را می توانید از طریق وب سایت تدارکات صنعتی آپادانا انجام نمایید و جهت خرید تلفنی و حضوری می توانید با شماره تلفن دفاتر فروش مجموعه تماس حاصل نمایید.

با استعلام قیمت و موجودی توسط کارشناسان فروش مجموعه میتوانید اقدام به تهیه سفارش خود نمایید.

جهت خرید پیچ چوب چینی و ایرانی همین الان میتوانید با شماره ۰۲۱۵۵۴۹۴۶۸۴ تماس بگیرید.

انواع پیچ چوب رنگی، پیچ چوب زرد، پیچ چوب طلایی، پیچ چوب سیاه، پیچ چوب مشکی، پیچ چوب سفید، تصویر پیچ چوب گالوانیزه، پیچ چوب نقره ای

خرید پیچ چوب دوسو، فروش پیچ چوب چهارسو، انواع پیچ چوب 2سو، پخش پیچ چوب 4سو، قیمت پیچ چوب 2 سو، عکس پیچ چوب 4 سو

پیچ رزوه چوب، پیچ دنده چوب، پیچ نوک تیز چوب، پیچ خودکار چوب، پیچ رولپلاکی چوب، انواع پیچ چوب ایرانی، پیچ مخصوص چوب خارجی

در ادامه فیلم تولید پیچ مخصوص چوب ۲ سو و ۴ سو را مشاهده می نمایید که مراحل تولید و ساخت پیچ دنده چوبی ۴ سو و ۲ سو را از ابتدا تا انتها نمایش داده ایم.

فیلم تولید و پخش پیچ چوب ایرانی

4 دیدگاه دربارهٔ «پیچ چوب ۲ سو + پیچ چوب ۴ سو»

 1. پرویز خدایی

  ممنون از سایت خوبتون پیچ چوب ۵ سانت ضخیم قبلا خریده بودم ازتون البته پارسال خریدم الان دیگه تموم شده و کیفیتشون خوب بود که دوباره باید خرید کنم اومدم سایت و ببینم فیلم پیچ چوب رو تا به حال ندیده بودم چطور تولید میشه و جالب بود واسم

  1. درود
   ریزترین پیچ مخصوص چوب قطر ۲ میل و طول ۳ میل دارد که جزو پیچهای خاص به حساب می آید.
   لازم به ذکر است موجودی این سایز در بازار خرید و فروش نادر میباشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 12 =

پیمایش به بالا